Hadewych van Gent

Resonanties
Dutch Classical Talent
wo 9 dec ’26 12:30
wo 9 dec ’26
12:30
  • wo 9 dec ’26
    12:30
    De Vereeniging Kleine Zaal - vrije plaatskeuze
    Verkoop vanaf di 31 mrt. ’26 11:00
  • inclusief servicekosten, exclusief drankje

Een muzikale reis waarin haar stem en de cello elkaar ontmoeten, zo omschrijft Hadewych van Gent haar voorstelling Resonanties. Met haar ensemble reist ze terug in de tijd, naar volksmuziek en composities van Hildegard von Bingen. Daaruit ontstaat nieuwe muziek van onder anderen Rebecca Clarke en Fazil Say.

 

Van Gent creëert een intieme luisterervaring waarin volksmuziek uit verschillende landen samenkomt. Hierin beweegt ze zich langs de randen van de klassieke muziek. Gedurfd, zo oordeelde de jury van Dutch Classical Talent, die verder vond dat zowel Van Gents stem als haar celloklank vol en expressief zijn.


Dutch Classical Talent

Dutch Classical Talent (vroeger ‘het Vriendenkrans Concours’ en ‘Het Debuut’) is als talententraject een begrip in de Nederlandse klassieke muziekwereld.  Via audities kiest een vakjury vier toptalenten. Deze vier jonge musici ontwikkelen zich in een coachingsprogramma en gaan op tournee langs de veertien grootste concertzalen van Nederland om hun naam op de kaart te zetten. Hun programma’s zijn prikkelend, actueel, ontroerend en spectaculair.

Het is een van de weinige zo niet het enige kamermuziekconcours in Nederland. De mogelijkheid die de finalisten krijgen om onder begeleiding een boeiend programma samen te stellen en het programma vervolgens veertien keer te mogen uitvoeren in de grote zalen in Nederland is uniek. Een prachtige manier om volop te experimenteren en zich in korte tijd op de kaart te zetten. De uitreiking van de DCT Award tijdens de feestelijke finale rondt het project van 18 maanden op een passende manier af.

programma

Muziek van Hildegard von Bingen, Rebecca Clarke & Fazıl Say

uitvoerenden

Hadewych van Gent cello & zang

 

Zet mij op de wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje