foto: Veerle Bastiaanssen

Nijmeegs Studenten Orkest

Sprookjesachtig winterconcert
wo 9 dec ’26 20:15
wo 9 dec ’26
20:15
  • wo 9 dec ’26
    voordeur open
    19:15
    start
    20:15
    De Vereeniging Grote Zaal - vrije plaatskeuze
    Verkoop vanaf di 31 mrt. ’26 11:00
  • inclusief servicekosten, exclusief drankje

Het Nijmeegs Studentenorkest speelt onder leiding van Pim Cuijpers en in samenwerking met solist Florian Verweij een prachtig programma tijdens dit winterconcert.

Het concert wordt geopend met Tsjaikovski's Pianoconcert nr. 1 samen met solist Florian Verweij. Dit pianoconcert is een van de beroemdste en meest virtuoze uit de romantiek, iconisch door zijn overweldigende opening met machtige pianoakkoorden en een groots strijkersthema.

Na de pauze spelen ze de Sheherazade, door Rimski-Korsakov. Een beroemde symfonische suite gebaseerd op de sprookjes van Duizend-en-een-nacht. Het vierdelige werk vertelt het verhaal van sultan Sjahriaar, die uit wraakzucht zijn vrouwen laat doden, maar betoverd blijft door de verhalen van Sheherazade. De muziek staat bekend om de exotische sfeer, orkestrale kleuren en het leidende vioolthema dat de vertellende Sheherazade verbeeldt.


over het Nijmeegs Studentenorkest CMC

Het Nijmeegs Studentenorkest CMC is een symfonieorkest dat voornamelijk bestaat uit studenten en oud-studenten van de Radboud Universiteit, de HAN en het ROC. Dankzij het enthousiasme van de leden en de dirigent kan er een grote diversiteit aan werken gespeeld worden. In de afgelopen jaren heeft het orkest werken gespeeld van o.a. Beethoven, Brahms, Dvorak, Mahler, Sibelius, Shostakovich en Tsjaikovski.

programma

Tchaikovsky Pianoconcert no. 1
-- pauze --
Korsakov Sheherazade

uitvoerenden

Nijmeegs Studentenorkest CMC
Pim Cuijpers dirigent
Florian Verweij piano, solist

Zet mij op de wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje